ZOO v KOCOURKOVĚ

Kromě koní u nás potkáte pejsky, slepice, kočky, morčátka a další zvířátka. Kdo tedy čeká v Kocourkově na vaši návštěvu?:
 
Pejsci:
 
Jack (Whiskey Jack Daniels)
Jack se narodil v roce 2013 a je v Kocourkově od září 2017. Vzali jsme si ho od původních majitelů, kteří mu z důvodu stěhování hledali nový domov. Naštěstí pro nás narazili právě na Kocourkov, a tak se stalo, že máme v naší lidsko-zvířecí smečce nového úžasného psího kamaráda. Jack je nádherný červený australáček s polovičním ocasem a velmi přátelskýma a krásnýma očima, z nichž jedno je hnědé a druhé modré. Je to prostě unikát s typicky ausíkovskou povahou. Stejně jako Carpi je vášnivým aportérem, ale protože je galantní, vždy po chvíli laškování aport Carpí přenechá. Také si velmi oblíbil gaučovou pohodu :) a protože je přirozeně inteligentní, rychle pochopil, že hedvábničky nejsou na aportování a že proháněním hus si pochvalu nevyslouží a po dvou dnech se začal chovat, jakoby žil na farmě od štěňátka. Co dodat? Prostě AUSTRALÁK :)) Miluje procházky (jen po ranči) a při každé činnosti nám asistuje :).
Bianka Martvik - řečená Bí nebo Bumblebee
Bí se narodila 27.10.2019, je to tedy naše psí mimino. Po odchodu Carpí nám bylo moc smutno a hledali jsme holčičku, která by trošku vyplnila to prázdno. Chtěli jsme samozřejmě znovu červenou fenku, takže máme černou :))). Bí je naprosto úžasná. Je samostatná, velmi zvídavá a učenlivá. Každý den se svou paničkou Anetou pilně trénují, aby byly nejšikovnější dvojicí v Kocourkově. Je to trapné s takovým špuntem, ale musím přiznat, že jim to opravdu jde! Jen tak dál, holky. Budeme se snažit, aby Bumblebee byla v Kocourkově šťastná :).
Niko Gold Samuraj
Niko, přezdívaný "Malej", je krásné mimino Vestaje. Narodil se v roce 2022 a dostal se k nám z útulku. Jsme moc zvědaví, kam až nám Malej vyroste, neboť ve věku cca 5ti měsíců má tolik volné kůže, že se mu do ní vejde ještě druhý pes :) 
 
 
Naši pejsci za duhovým mostem:

Carpi (Carpe diem) 
Carpi byla fenka australského ovčáka, narodila se v roce 2012 a byla to nadšená účastnice všech koňských aktivit, vášnivá aportérka a milovnice gaučů a polštářů. S Carpi jste se mohli potkat na našich koňských toulkách, neboť nás často a s velkou radostí doprovázela.
Carpinka nás nečekaně opustila 28.11.2019 po náhlé těžké nemoci. 
Carpi, jsi nenahraditelná. Zůstává nám po tobě nekonečné množství vzpomínek na společné chvíle, ale hlavně hluboké prázdné místo v našich srdcích. 
Chybíš nám, Carp :(
Keity
Keity byla psí dáma border kolie vyššího, blíže neznámého věku, která se k nám dostala (stejně jako koník Lucky) prostřednictvím naší kamarádky-záchranářky Lenky. Keity vášnivě ráda pásla. Pásla koně, poníky, indické běžce, kvočnu s kuřaty, ale nepohrdla ani pasením hořícího ohně nebo jedoucího auta...  Keity byla velmi mazlivá a těšila se na každé vaše pohlazení. V noci spávala na gauči, ale jinak ráda ležela mezi dveřmi na pelíšku a kontrolovala, zda se jí někdo z rodiny neztratil. 
Keity nás opustila 16.7.2019 a je pochovaná vedle Venouška. Byla to psí Dáma s velkým D. 
 
Kočky a kocouři
Bylo by divné, kdyby v Kocourkově nebyly kočky, že ? ... Takže jsou :) 
Zcela jistě je nepřehlédnete, jsou totiž neumazlitelné... Čekájí tu na vás kočičí slečny i krásní kocouři. 
Koťátka nepořizujeme, kočičky kastrujeme, neboť jsme zjistili, že když chcete kotě, je jich všude spousty bez domova. A opravdu každý rok k nám najdou nějaká cestu :).
 
Ferda
Osobnost. Jedinečná osobnost, jakou dokáže být právě jen papoušek. V našem případě žako šedý - náš Ferda. Ferda se vylíhl v září 2003 v nedalekých Libošovicích a s námi žije od roku 2004 a je členem ranče i rodiny :). Je upovídaný, hlasitý, bordelář, co dokáže být neskutečně něžný a tulivý stejně jako drsný a "nebezpečný". Velmi důkladně si vybírá, s kým se bude kamarádit, koho tolerovat a na koho útočit. Jeho arzenál skutečných slov, zvuků i zpěvu se neustále rozrůstá a každý týden nás dokáže překvapovat novými slovíčky. Ferda je také vášnivý hudebník, když slyší zvuk kytary, neudrží zobáček zavřený ani na chvíli, viď Filipe? :)
Morčátka
Občas se stane, že někomu přebývá doma zvířátko, které pak doputuje do Kocourkova. Tak se tu ocitla skupinka krásných morčátek. Občas se některý moc zalíbí našim návštěvám a tak putuje do nového domova. Ostatní zůstávají a užívají si pozornost našich dětí.
 
Slepičky
Slepičky jsou základem drůbeží části naší farmičky. Protože máme velmi šikovného kohouta, necháváme kvočny, aby si užily své mateřské pudy. Takže u nás téměř vždy můžete vidět kuřátka různého věku. Slepiček je příliš mnoho a jsou si velmi podobné, tak nemají svá jména. Jsou to jednoduše Holky a slyší na to docela dobře :). Naše Holky snášejí výborná vajíčka, když budete chtít ochutnat, zeptejte se, zda máme nějaká přebytečná...
A protože máme naši dobrou kamarádku záchranářku Lenku, ubytovaly se v Kocourkově také Slepičky v nouzi. Poprvé nás překvapilo, že navzdory tomu, že při přejímce vypadaly opravdu neboze, snáškou předčily zbytek hejna. Teď už bereme pár Slepiček z nouze každý rok. Pokud máte prostor a vůli, doporučujeme nějakým pomoci www.slepicevnouzi.cz/, váš dobrý skutek vám oplatí :).

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode