ZOO v KOCOURKOVĚ

Kromě koní u nás potkáte pejsky, slepice, indické běžce,kočky, morčátka a další zvířátka. Doufáme, že se nám bude dařit a naše malá ZOO se i nadále bude rozrůstat o další členy :). Kdo tedy čeká v Kocourkově na vaši návštěvu?:
 
Pejsci:
 
Jack (Whiskey Jack Daniels)
Jack se narodil v roce 2013 a je v Kocourkově od září 2017. Vzali jsme si ho od původních majitelů, kteří mu z důvodu stěhování hledali nový domov. Naštěstí pro nás narazili právě na Kocourkov, a tak se stalo, že máme v naší lidsko-zvířecí smečce nového úžasného psího kamaráda. Jack je nádherný červený australáček s polovičním ocasem a velmi přátelskýma a krásnýma očima, z nichž jedno je hnědé a druhé modré. Je to prostě unikát s typicky ausíkovskou povahou. Stejně jako Carpi je vášnivým aportérem, ale protože je galantní, vždy po chvíli laškování aport Carpí přenechá. Také si velmi oblíbil gaučovou pohodu :) a protože je přirozeně inteligentní, rychle pochopil, že hedvábničky nejsou na aportování a že proháněním hus si pochvalu nevyslouží a po dvou dnech se začal chovat, jakoby žil na farmě od štěňátka. Co dodat? Prostě AUSTRALÁK :)) Miluje procházky a při každé činnosti nám asistuje, takže se nám teď pod nohama motají zrzavci dva :).
Bianka Martvik - řečená Bí nebo Bumblebee
Bí se narodila 27.10.2019, je to tedy naše psí mimino. Po odchodu Carpí nám bylo moc smutno a hledali jsme holčičku, která by trošku vyplnila to prázdno. Chtěli jsme samozřejmě znovu červenou fenku, takže máme černou :))). Bí je naprosto úžasná. Je samostatná, velmi zvídavá a učenlivá. Každý den se svou paničkou Anetou pilně trénují, aby byly nejšikovnější dvojicí v Kocourkově. Je to trapné s takovým špuntem, ale musím přiznat, že jim to opravdu jde! Jen tak dál, holky. Budeme se snažit, aby Bumblebee byla v Kocourkově šťastná :).
 
Naši pejsci za duhovým mostem:

Carpi (Carpe diem) 
Carpi je fenka australského ovčáka, narodila se v roce 2012 a je to nadšená účastnice všech koňských aktivit, vášnivá aportérka a milovnice gaučů a polštářů. S Carpi se můžete potkat na našich koňských toulkách, neboť nás často a s velkou radostí doprovází.
Carpinka nás nečekaně opustila 28.11.2019 po náhlé těžké nemoci. 
Carpi, jsi nenahraditelná. Zůstává nám po tobě nekonečné množství vzpomínek na společné chvíle, ale hlavně hluboké prázdné místo v našich srdcích. 
Chybíš nám, Carp :(
 
Keity
Keity je psí dáma border kolie vyššího, blíže neznámého věku, která se k nám dostala (stejně jako koník Lucky) prostřednictvím naší kamarádky-záchranářky Lenky. Keity vášnivě ráda pase. Pase koně, poníky, indické běžce, kvočnu s kuřaty, ale nepohrdne ani pasením hořícího ohně nebo jedoucího auta...  Keity je velmi mazlivá a těší se na každé vaše pohlazení. V noci spává na gauči, ale jinak ráda leží mezi dveřmi na pelíšku a kontroluje, zda se jí někdo z rodiny neztratil. 
Keity nás opustila 16.7.2019 a je pochovaná vedle Venouška. Byla to psí Dáma s velkým D. 
 
 
 
Indičtí běžci
není legračnějšího stvořeníčka na selském dvoře, než je indický běžec. Svým pohybem a stavbou těla připomíná spíše tučňáka než kachnu. Občas v nás vyvolává obavy, že musí každou chvilku ztratit rovnováhu a upadnout, ale on má koordinaci svého pohybu zcela pod kontrolou. Chybí mu už jen ručičiky. Je to tvoreček mírumilovný, trošku plašší povahy, nicméně velmi, velmi pracovitý. Zbaví zahradu slimáků zcela spolehlivě a každý den znovu celý přístupný terén zkontroluje, takže slimáci nemají šanci. Pokud mu slimáky pomáháte sbírat a pak mu je házíte, většinou vezme slimáka do zobáku a utíká s ním k rybníčku, kde si ho řádně omyje a navlhčí, pak si na něm pochutná a běží pro dalšího. Naši indičtí běžci se osvědčili i jako dobří rodiče, takže se těšíme na další jarní přírůstky.
 
Slepičky
Slepičky jsou základem drůbeží části naší farmičky. Protože máme velmi šikovného kohouta, necháváme kvočny, aby si užily své mateřské pudy. Takže u nás téměř vždy můžete vidět kuřátka různého věku. Slepiček je příliš mnoho a jsou si velmi podobné, tak nemají svá jména. Jsou to jednoduše Holky a slyší na to docela dobře :). Naše Holky snášejí výborná vajíčka, když budete chtít ochutnat, zeptejte se, zda máme nějaká přebytečná...
A protože máme naši dobrou kamarádku záchranářku Lenku, ubytovaly se v Kocourkově také Slepičky v nouzi. Poprvé nás překvapilo, že navzdory tomu, že při přejímce vypadaly opravdu neboze, snáškou předčily zbytek hejna. Teď už bereme pár Slepiček z nouze každý rok. Pokud máte prostor a vůli, doporučujeme nějakým pomoci www.slepicevnouzi.cz/, váš dobrý skutek vám oplatí :).
 
Hedvábničky
Hedvábničky jsou ozdobou našeho dvora. Jsou to roztomilé "chlupaté" pidi slepičky, které je radost si pochovat a pomazlit. Hedvábničky jsou nejen roztomilé, ale také užitečné, neboť snášejí krásná a chutná pidi vajíčka a také jsou to výborné kvočny a rády vysedí a odchovají i jiné opeřence. Po jarním náletu dravců máme pouze jednoho kohoutka, ale doufáme, že to není trvalý stav...
 
Kočky a kocouři
Bylo by divné, kdyby v Kocourkově nebyly kočky, že ? ...
Takže jsou :) 
Zcela jistě je nepřehlédnete, jsou totiž neumazlitelné... Čekájí tu na vás dvě kočičí slečny i krásní kocouři. 
Koťátka nepořizujeme, kočičky kastrujeme, neboť jsme zjistili, že když chcete kotě, je jich všude spousty bez domova. A opravdu každý rok k nám najdou nějaká cestu :).
 
Ferda
Osobnost. Jedinečná osobnost, jakou dokáže být právě jen papoušek. V našem případě žako šedý - náš Ferda. Ferda se vylíhl v září 2003 v nedalekých Libošovicích a s námi žije od roku 2004 a je členem ranče i rodiny :). Je upovídaný, hlasitý, bordelář, co dokáže být neskutečně něžný a tulivý stejně jako drsný a "nebezpečný". Velmi důkladně si vybírá, s kým se bude kamarádit, koho tolerovat a na koho útočit. Jeho arzenál skutečných slov, zvuků i zpěvu se neustále rozrůstá a každý týden nás dokáže překvapovat novými slovíčky. Ferda je také vášnivý hudebník, když slyší zvuk kytary, neudrží zobáček zavřený ani na chvíli, viď Filipe? :)
Morčátka a králíčci
Občas se stane, že někomu přebývá doma zvířátko, které pak doputuje do Kocourkova. Tak se tu ocitla skupinka krásných morčátek i malí králíci. Občas se některý moc zalíbí našim návštěvám a tak putuje do nového domova. Ostatní zůstávají a užívají si pozornost našich dětí.

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode