lIDÉ V KOCOURKOVĚ

Svět v KOCOURKOVĚ na ranči pod břízami tvoří směsice zvířátek a lidí. Snažíme se, aby naše životy plynuly ve vzájemné shodě a pohodě.
V KOCOURKOVĚ zcela jistě potkáte:
 

- usměvavou Anetu, která vám připraví koně a doprovodí vás na vašich koňských toulkách po okolí. 

Na koni Any jezdí od svých 8mi let, je certifikovanou Cvičitelkou jezdectví a ve volném čase ráda spí, čte a maluje. Aneta se ráda věnuje klasickému ježdění, pracuje pod vedním Nicka Zelenky a Dráži Košvancové, kteří nám pomáhají zlepšovat nás i naše koně. Aneta také se svou Sajen i dalšími koňmi pravidelně navštěvuje jezdecké kliniky Arneho Koetse a řady dalších trenérů, aby načerpala inspiraci a je studentkou jezdecké školy Vaška Bořánka. Když se povede vyšetřit čas, věnuje ho dalšímu vzdělávání kolem koní - je absolventkou kurzu Dornovy metody pro koně, jemných fasciálních technik a masáží. Nabyté znalosti a dovednosti se snažíme uplatnit ku prospěchu našich koní i rozšířit obzory našich klientů.  

Jinak je Any rozevlátá, upovídaná a stále dobře naladěná tygřice. Od jara 2018 ji všude doprovází malá Barborka, naše nejmenší jezdkyně :) a v létě 2021 se jí splnil sen v podobě mladého černého mérenského uličníka Jeana přezdívaného Žužu.
 
Koudyho - nejvšestranějšího chlapa na světě - posledního svého druhu :). 
Není lehké ho najít, může být kdekoliv:
 - v kuchyni, kde vytváří mňamky pro všechny přítomné, 
 - v dílně, kde kutí to, co je právě třeba, 
 - v traktoru nebo dodávce, aby vyvezl, přivezl, odvezl, převezl...
 - někde na ranči, kde právě opravuje, upravuje, buduje, vymýšlí či renovuje
a když ho nemůžete nikde najít, tak buď sedí na koni a trénuje nebo tropí někde neplechu s malou Bárou :) 
 
- Pavku - tu, když zrovna netrénuje naše jezdce, najdete určitě u počítače, kde odpovídá na maily, připravuje všemožné podklady a úřední listiny, aktualizuje informace na webu nebo trpí nad správou FB či Instagramu. Pavka není jen administrativní oporou ranče :), hodí se i její zkušenosti veterinárního technika :). Na koni jezdí Pavka od dětství. Svého prvního koně získala už v 15ti letech a nějak ji to nikdy neopustilo. Protože stále více lidí kolem chtělo, aby je něco s koněm či na koni naučila, udělala si v roce 2014 cvičitelskou licenci a začala se koním a trénování věnovat naplno. Pavka, stejně jako Aneta, vede jezdecké kroužky, trénuje děti i dospělé a pracuje s koňmi ze země i ze sedla. A díky přítomnosti Barunky si může pořádně užívat roli babičky :)) 
 
- moc šikovnou a velmi, velmi upovídanou Kačku :) Kačka u nás s ježděním začínala ještě v Jičíně jako úplně malá a koně jí stále drží :). Postupem času se toho hodně naučila a nejezdí jen u nás, byla také členkou JK Nicol ve Frýdlantu. Nyní se už v Kocourkově setkáváte s Kačkou coby jezdeckou vedoucí. Pomůže vám připravit koně, ochotně vám poradí a doprovodí vás na vyjížďku i jezdeckou hodinu. Kačka často jezdí jako vodicí jezdec a pomáhá nám opravovat a přiježďovat naše čtyřnožce, kteří mají občas podivné nápady. Kačka studuje na gymnáziu, má velmi šikovné ruce a velkou fantazii a umí vyrábět krásné věci. Také moc dobře peče, mňam :). A že je Kačka na ranči poznáte i podle toho, že se tu bude motat o jednoho australáka víc - a to bude její milovaný Špek (celým jménem Leonardo Špek da Vinci).
 
- Sidíka :), miluje vřelá objetí (dělá přitom: "Ble"). Pro ty, kdo Sida neznají, tak Sid je vlastním jménem Ivona Pražáková a je to holka :) . Má velmi vřelý vztah ke koním a všem zvířátkům, což vyústilo ve studium na střední zemědělské škole. Ivon je velmi šikovná jezdkyně, kterou jen tak něco nepřekvapí, i ve školním ježdění jí trenér dává nejtěžší koně. A o tom, že není jen šikovnou jezdkyní, svědčí fakt, že se umí postarat o celý ranč :) Když vás bude Sid doprovázet na vyjížďce, počítejte s tím, že toho moc nenamluví (v tom je pravým opakem Anety s Bárou), ale koňským světem vás provede bezpečně a s klidem.  
 
 
 
 
 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode