Koně v KOCOURKOVĚ - na ranči pod břízami

V KOCOURKOVĚ na vás čeká příjemné malé barevné stádečko koníků.
 
Speedy
Všem tu šéfuje náš úžasný merénský valach Speedy. Speedy tu rozhoduje o tom, kdo a kdy se napije, nažere, kdo s kým se může kamarádit a kdo naopak ne a jak rychle bude přijat každý nový člen stáda. Přezdíváme mu Slowly (ale nenechte s mýlit - umí utíkat i velmi, velmi rychle :)) a někdy také David Coperfield - zejména v létě, když jsou koně na pastvě v ohradách u lesa - všichni vzorně uvnitř ohrady, jen Speedy - tedy David :) - se pase metr za ohradou, protože venku je tráva určitě zelenější... ohrada je samozřejmě neporušená.. takže už víte, proč právě Coperfield... :)
Speedy je krásný merénský vraník s hustou dlouhou hřívou a ocasem, který uchvátí nejednu mladou dámu svým zjevem.
Speedy se narodil v roce 2006 a u nás je od roku 2012, kdy jsme měli to štěstí, že jsme ho náhodou potkali na jedné z našich výprav za tím "Úžasným". Je to On.
 
 
 
Olí
Olí - přesněji Olymp - je náš roztomilý sporťáček v mini provedení :). Olí je slovenský sportovní pony - dělá čest svému plemeni a sportovně se minimálně tváří :). Nezapře své arabské babičky a umí se nosit jako pravý potomek původních pěti klisen. Můžete si vybrat, kterou z Al-kham-sa v něm najdete.
Olí naučil už jezdit několik svých dětských kamarádů, z nichž někteří ho již přerostli a přesedlali na jeho větší kolegy. Olí učí jezdit děti a dospěláky do 60kg hmotnosti a určitě si to s ním užijete.
Olí je tmavý hnědák s krásnou bílou hvězdičkou a bílými ponožkami, rád chodí do přírody a vášnivě rád skáče. Někdy i tam, kde byste to nečekali :).
Olí se narodil v roce 2004 a užíváme si společně od roku 2009, kdy k nám přicestoval ze Slovenska.
 
Šajen
Šajen je nádherná. Opravdu nádherná. Když cválá ohradou, můžete vidět, jak v ní hraje síla a lehkost, energie a krása, vášeň a jemnost. Snoubí se v ní to nejlepší z plemen teplokrevníka a appaloosy. 
Šajenka je velmi jemná a energická a je radostí s ní pracovat. Můžete se těšit, že budete mít příležitost užít si její temperament pod svými hýžděmi :).
Šajen je zbarvení dark grey a klasické appaloosácké puntíky má po celém těle. 
Šajen se narodila v roce 2007 a přijela k nám na podzim 2015 od pana Ondřeje Zalabáka z ne příliš vzdáleného ranče Bystrá.
 
Lucky
Lucky je prokvetlý bělouš, je velmi elegantní a úplně jakoby vypadl z oka Popelčinu Juráškovi.
Lucky se narodil v roce 2002 a přivezli jsme si ho od Litoměřic na podzim 2015.
 
Dostal se k nám díky naší kamarádce Lence, která je záchranářkou tělem i duší. Zachraňuje permanentně, často i přes odpor zachraňovaného. Takže už jsme měli od Lenky pejska Keity a protože máme místo, přibyl Lucky. Luck si v dubnu 2015 ošklivě zranil zadní levou nohu a zranění si vyžádalo dlouhé a ne úplně levné léčení. No a když se Luckův stav již poněkolikáté zhoršil, původním majitelům došly zdroje (peněz i trpělivosti) a rozhodli se, že Lucka nechají léčit nějakým jiným nadšencům :) A tak je tady :) Léčení se podařilo a noha se mu po pár měsících krásně zahojila.
 
Nyní už je Lucky zahojený a v pořádku, takže se i na něj můžete těšit na svých vyjížďkách :). 
 
Bonnie
Bonnie (nebo také Bonbón) je plemene Slezský norik a narodila se v roce 2011. Je to mladá, někdy trošku rozpustilá slečna - vzhledem ke svému věku má na trošku lumpáren nárok :). Bonnie je krásná blondýna s dlouhou a hustou hřívou a ocasem a tak se stala srdeční záležitostí Koudyho. Bonnie prochází postupnou jezdeckou přípravou a pomaličku se zařadila do každodenních aktivit. Je moc šikovná, tak vše zvládá v pohodě.
V roce 2019 se Bon podrobila operaci oka na Veterinární klinice v Brně. Důvodem byl diagnostikovaný karcinom třetího víčka, který se podařilo úžasným brněnským lékařům odstranit. Bon při slunečném počasí nosí masku, která chrání její oko před UV zářením a funguje stejně jako sluneční brýle u lidí. 
 
Ridda
Ridda je dáma dřívějšího data narození (1997), ale svým temperamentem předčí většinu koní našeho stádečka. Ale nenechte se zmýlit. I když je Ridda rychlá a její tělo zdobí několik "válečných" šrámů z cesty životem, její srdíčko je laskavé a plné trpělivosti. Ve stádě si oblíbila Bonnie a chodí za ní jako hříbátko za kobylkou. Ridda je francouzský klusák a odpovědnost za její další osud převzala Niki s Anetou, když ji vykoupily z hrozby jatek. Doufáme, že ji čeká ještě hodně radostných let.
 
Jasper
Jasper je náš strakatý junior, který má občas puberťácké nápady, ale je jemný a citlivý a dobře se učí.
 
 
Šery
Šery je naše osmiletá kobylka. V minulosti skákala hobby parkur. Je jedna z nejklidnějších koní na našem ranči. Poznáte ji podle přívětivých očí a nápadného, strakatého zbarvení.
 
Frisko

Frisko je zajímavý kůň, narozený v roce 2003, který upoutá vaši pozornost atraktivním zbarvením Cremelo. Při pohledu na něj se nebudete moct rozhodnout, jakou má barvu. Chvíli se zdá bílý, chvíli béžový a za chvilku je celý zlatý.. Cremelo je vlastně žlutý kůň, který má gen pro ředění barvy a proto se zdá téměř bílý. Jeho oči jsou modré a krásné. Frisko je středně vysoký a má statnou postavu. Je to pozorný koník a i pokročilí jezdci si užijí jeho jezdecké dovednosti. Zajímavý je i původ Friska, jeho rodiči jsou Wesh part bred a Shagya arab.

 

Nacho

Načik je nejmenší a nejroztomilejší koníček našeho stáda. I když má jen pár centimetrů přes metr, je to kluk šikovný a zvládá i samostatné ježdění s lehkými jezdci. Na procházce ochotně sveze i nejmenší špunty a velmi rád se nechává hýčkat, hřebelcovat a vůbec opečovávat.

Načo je narozen v roce 2011 a je to shetlanský poník krásné plavé barvy.

Jess

Jess vlastním jménem Carly Girls je krásná, hodná klisnička quarter horse. I když je výškou ještě pony, svým velkým srdcem a krásnou svalnatou postavou upoutá pozornost nejednoho jezdce. Jess je narozena v roce 2009 a do Koucourkova ji na léto 2020 zapůjčil náš kamarád Michal Klíma. Jess je u nás spokojená, tak zatím zůstává i dál:) (a my jsme moc rádi :)).

Zorka

Taky se vám někdy stalo, že jste byli třeba na kurzu a byl tam naprosto úžasný kůň, který vám úplně učaroval? Tak tohle jsem měla se Zorkou... Znám ji již dlouhá léta a vždycky pro mě byla tím úžasným koněm. Dokázaly s Drážou cokoliv - jezdily parkury, závodily ve westernu, lot na Huberta odvedly jen na nákrčáku a měly za sebou spousty vystoupení ze sedla i ze země. A kdykoliv jsem ji viděla, byla dokonalá. A pak se stala neuvěřitelná věc. Zavolala Dráža a nabídla nám, jestli si nechceme půjčit Zorku pro práci s dětmi. A tak se nějakým zázrakem stalo, že Zorka 5.9.2020 vystoupila u nás z Drážina vleku a zůstala dosud. Jsme moc vděční, že se od ní můžeme učit a mít ji každý den na očích :)

Jean z Chrastin alias Žužu

Druhá černá perla našeho stáda je mladý merénský kluk přezdívaný Žužu. Žužu se narodil v roce 2019 na ranči Ixion, ze kterého je i náš Speedy. Protože je to mlaďoch, trénuje zatím ze země a pomalu se připravuje na budoucí obsednutí. Jean je moc šikovný a velmi se vzhledem i svým chováním podobá Speeďákovi. Budeme se snažit, aby z něj vyrostl stejný úžasňák.

 

Koníci, kteří již v Kocourkově nejsou:
Peggy - 21.2.2023 odcválala na druhý břeh
Nejpohodovější kůň ze všech koní, trpělivá, hodná, bezproblémová - to je Peggy... Když jsme hledali nového koně, narazili jsme na inzerát, který nás rozesmál. Psalo se v něm: bezúdržbová pohodářka k rekreaci... už se tomu textu nesmějeme - máme doma poklad v podobě té nejúžasnější pohodářky s nádhernýma rozumnýma a trpělivýma očima.
Pegynka je nádherná hnědka, která v zimě nabírá krásnou červenou barvu a mezi jejímiž předky jsou poznat norici a teplokrevníci.
Pegynka se narodila někdy v letech 1995-2000 a těšíme se z ní od roku 2012, kdy jsme ji objevili na jednom ranči v podhůří Krkonoš.
EDIT: Peggynka odešla nečekaně po těžké břišní příhodě a nám se velmi špatně smiřuje s tím, že už tu není......že ráno nestojí u branky čekající na svůj ranní kyblík musli.... že už si nepřijde pro podrbání, když kontrolujeme výběh ani už nás na procházce nedoprovodí svým typickým pohodovým mručením. 

Bim - 1996-2021

Když jsme s Any před lety dělaly v Brně na Vysoké škole veterinární zkoušky cvičitele, vyprávěla nám jedna z lektorek o šikovném koníkovi, který pracoval ve středisku Piafa. V té době by nás ani omylem nenapadlo, že tenhle kůň jednou bude pomáhat učit děti u nás na ranči. Bim k nám přišel již jako senior (nar. 1996), ale stále s radostí lehce pracoval. Práce s lehčími, převážně dětskými jezdci mu pomáhala udržovat kondici a pohyblivost a kdyby neměl své typické šediny, asi by Bimovi jeho věk nikdo neuhádl :). I Bim byl do Kocourkova zapůjčen Michalem Klímou, za což moc děkujeme :). EDIT: 13.4.2021 Bim odcválal na věčné pastviny, ale zůstane zapsaný v našich srdcích. Sbohem, Bimbulko :(.

Polar Pond
Polar je anglický plnokrevník po úspěšné závodní kariéře. Polara jsme koupili zároveň se Šery. Překvapil nás svou milou povahou a nedá se zapomenout na jeho mega skoky, kdy každá kláda byla v jeho očích metr vysoká :). Polarovi úplně nevyhovoval režim 24/7 a na zimu jel do boxu k naší Báře Školákové. Bára si ho zamilovala a tak si ho nakonec odkoupila a odvezla. Polar si teď užívá Bářino rozmazlování u ní :).
 
Coway
Cowík je koník, kterého si Bára vzala do půlročního pronájmu a přivezla do Kocourkova na jaře 2017. Cowík je Americký klusák a má za sebou dostihovou kariéru a tak jsme očekávali trošku "letadlo". Ale Cowík překvapil ve všech směrech. Velice rychle se zklidnil, zařadil se do stáda a ukázal se jako velmi pohodový kůň. S Bárou si výborně rozuměl a pomalu se spolu učili nové a nové věci. Cowík se narodil v roce 2005, je to tmavý hnědák a byl v našem stádě snadno k poznání jako ten štíhlý vysoký atlet s dlouhýma nohama :) 
Cowík se podle plánu v listopadu 2017 vrátil ke své majitelce. Léto 2017 si s Bárou oba užili naplno.
 
Lotka a Annabelka
Lotka - celým jménem Lotje ... a její dcera Annabel jsou rozpustilé malé poničky. Když při svém blbnutí překročí mez, vyslouží si pojmenování Zloprcci, ale většinou jsou velmi legrační a roztomilé. Obě po troše domlouvání svezou nejmenší návštěvníky, velmi rády kohokoliv doprovodí na procházku (čím dále tím lépe) a spokojeně drží, když z nich děti dělají nejkrásnější a nejnačesanější klisničky na západ od hradu Kost.
Obě kobylky jsou strakaté, Lotka je zbarvením palomino a Annabel tmavá hnědka.
Lotka se narodila v roce 2009 a bydlí u nás od roku 2013. Annabelka je naše první hříbátko, narodila se mamince Lotce 1.5.2013
Lotka byla prodána a odcestovala k bývalé majitelce naší kobylky Sajen, aby dělala radost své nové malé jezdkyni a pro Annabelku se nám povedlo najít fajn rodinu se dvěma malými jezdci. Občas můžete na našem FB vidět jejich fotky z nových domovů. 
 

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode