Koně v KOCOURKOVĚ - na ranči pod břízami

V KOCOURKOVĚ na vás čeká příjemné malé barevné stádečko koníků.
 
Speedy
Všem tu šéfuje náš úžasný merénský valach Speedy. Speedy tu rozhoduje o tom, kdo a kdy se napije, nažere, kdo s kým se může kamarádit a kdo naopak ne a jak rychle bude přijat každý nový člen stáda. Přezdíváme mu Slowly (ale nenechte s mýlit - umí utíkat velmi, velmi rychle :)) a někdy také David Coperfield - zejména v létě, když jsou koně na pastvě v ohradách u lesa - všichni vzorně uvnitř ohrady, jen Speedy - tedy David :) - se pase metr za ohradou, protože venku je tráva určitě zelenější... ohrada je samozřejmě neporušená.. takže už víte, proč právě Coperfield... :)
Speedy je krásný merénský vraník s hustou dlouhou hřívou a ocasem, který uchvátí nejednu mladou dámu svým zjevem.
Speedy se narodil v roce 2006 a u nás je od roku 2012, kdy jsme měli to štěstí, že jsme ho náhodou potkali na jedné z našich výprav za tím "Úžasným". Je to On.
 
Peggy
Nejpohodovější kůň ze všech koní, trpělivá, hodná, bezproblémová - to je Peggy... Když jsme hledali nového koně, narazili jsme na inzerát, který nás rozesmál. Psalo se v něm: bezúdržbová pohodářka k rekreaci... už se tomu textu nesmějeme - máme doma poklad v podobě té nejúžasnější pohodářky s nádhernýma rozumnýma a trpělivýma očima.
Pegynka je nádherná hnědka, která v zimě nabírá krásnou červenou barvu a mezi jejímiž předky jsou poznat norici a teplokrevníci.
Pegynka se narodila v roce 2002 a těšíme se z ní od roku 2012, kdy jsme ji objevili na jednom ranči v podhůří Krkonoš.
 
Olí
Olí - přesněji Olymp - je náš roztomilý sporťáček v mini provedení :). Olí je slovenský sportovní pony - dělá čest svému plemeni a sportovně se minimálně tváří :). Nezapře své arabské babičky a umí se nosit jako pravý potomek původních pěti klisen. Můžete si vybrat, kterou z Al-kham-sa v něm najdete.
Olí naučil už jezdit několik svých dětských kamarádů, z nichž někteří ho již přerostli a přesedlali na jeho větší kolegy. Olí učí jezdit děti a dospěláky do 60kg hmotnosti a určitě si to s ním užijete.
Olí je tmavý hnědák s krásnou bílou hvězdičkou a bílými ponožkami, rád chodí do přírody a vášnivě rád skáče. Někdy i tam, kde byste to nečekali :).
Olí se narodil v roce 2004 a užíváme si společně od roku 2009, kdy k nám přicestoval ze Slovenska.
 
Šajen
Šajen je nádherná. Opravdu nádherná. Když cválá ohradou, můžete vidět, jak v ní hraje síla a lehkost, energie a krása, vášeň a jemnost. Snoubí se v ní to nejlepší z plemen teplokrevníka a appaloosy. 
Šajenka je velmi jemná a energická a je radostí s ní pracovat. Můžete se těšit, že budete mít příležitost užít si její temperament pod svými hýžděmi :).
Šajen je zbarvení dark grey a klasické appaloosácké puntíky má po celém těle. 
Šajen se narodila v roce 2007 a přijela k nám na podzim 2015 od pana Zalabáka z ne příliš vzdáleného ranče Bystrá.
 
Lucky
Lucky je prokvetlý bělouš, je velmi elegantní a úplně jakoby vypadl z oka Popelčinu Juráškovi.
Lucky se narodil v roce 2002 a přivezli jsme si ho od Litoměřic na podzim 2015.
 
Dostal se k nám díky naší kamarádce Lence, která je záchranářkou tělem i duší. Zachraňuje permanentně, často i přes odpor zachraňovaného. Takže už tu máme od Lenky pejska Keity a protože máme ještě místo, přibyl Lucky. Luck si v dubnu 2015 ošklivě zranil zadní levou nohu a zranění si vyžádalo dlouhé a ne úplně levné léčení. No a když se Luckův stav již poněkolikáté zhoršil, původním majitelům došly zdroje (peněz i trpělivosti) a rozhodli se, že Lucka nechají léčit nějakým jiným nadšencům :) A tak je tady :) Léčení se podařilo a noha se mu po pár měsících krásně zahojila.
 
Nyní už je Lucky zahojený a v pořádku, takže se i na něj můžete těšit na svých vyjížďkách :). 
 
Bonnie
Bonnie (nebo také Bonbón) je plemene Slezský norik a narodila se v roce 2011. Je to mladá, někdy trošku rozpustilá slečna - vzhledem ke svému věku má na trošku lumpáren nárok :). Bonnie je krásná blondýna s dlouhou a hustou hřívou a ocasem a tak se stala srdeční záležitostí Koudyho. Bonnie prochází postupnou jezdeckou přípravou a pomaličku se zařadila do každodenních aktivit. Je moc šikovná, tak vše zvládá v pohodě.
 
Ridda
Ridda je dáma dřívějšího data narození (1997), ale svým temperamentem předčí většinu koní našeho stádečka. Ale nenechte se zmýlit. I když je Ridda rychlá a její tělo zdobí několik "válečných" šrámů z cesty životem, její srdíčko je laskavé a plné trpělivosti. Ve stádě si oblíbila Bonnie a chodí za ní jako hříbátko za kobylkou. Ridda je francouzský klusák a odpovědnost za její další osud převzala Niki s Anetou, když ji vykoupily z hrozby jatek. Doufáme, že ji čeká ještě hodně radostných let.
 
Jasper
Jasper je náš strakatý junior
 
Šery
Šery, krásná strakatá kobylka 
 
Polar Pond
Polar je anglický plnokrevník po úspěšné závodní kariéře. 
 
Koníci, kteří již v Kocourkově nejsou:
Coway
Cowík je koník, kterého si Bára vzala do půlročního pronájmu a přivezla do Kocourkova na jaře 2017. Cowík je Americký klusák a má za sebou dostihovou kariéru a tak jsme očekávali trošku "letadlo". Ale Cowík překvapil ve všech směrech. Velice rychle se zklidnil, zařadil se do stáda a ukázal se jako velmi pohodový kůň. S Bárou si výborně rozuměl a pomalu se spolu učili nové a nové věci. Cowík se narodil v roce 2005, je to tmavý hnědák a byl v našem stádě snadno k poznání jako ten štíhlý vysoký atlet s dlouhýma nohama :) 
Cowík se podle plánu v listopadu 2017 vrátil ke své majitelce. Léto 2017 si s Bárou oba užili naplno.
 
Lotka a Annabelka
Lotka - celým jménem Lotje ... a její dcera Annabel jsou rozpustilé malé poničky. Když při svém blbnutí překročí mez, vyslouží si pojmenování Zloprcci, ale většinou jsou velmi legrační a roztomilé. Obě po troše domlouvání svezou nejmenší návštěvníky, velmi rády kohokoliv doprovodí na procházku (čím dále tím lépe) a spokojeně drží, když z nich děti dělají nejkrásnější a nejnačesanější klisničky na západ od hradu Kost.
Obě kobylky jsou strakaté, Lotka je zbarvením palomino a Annabel tmavá hnědka.
Lotka se narodila v roce 2009 a bydlí u nás od roku 2013. Annabelka je naše první hříbátko, narodila se mamince Lotce 1.5.2013
Lotka byla prodána a odcestovala k bývalé majitelce naší kobylky Sajen, aby dělala radost své nové malé jezdkyni a pro Annabelku se nám povedlo najít fajn rodinu se dvěma malými jezdci. Občas můžete na našem FB vidět jejich fotky z nových domovů. 
 

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode