Koně v KOCOURKOVĚ - na ranči pod břízami

V KOCOURKOVĚ na vás čeká příjemné malé barevné stádečko koníků.
 
Speedy
Všem tu šéfuje náš úžasný merénský valach Speedy. Speedy tu rozhoduje o tom, kdo a kdy se napije, nažere, kdo s kým se může kamarádit a kdo naopak ne a jak rychle bude přijat každý nový člen stáda. Přezdíváme mu Slowly (ale nenechte s mýlit - umí utíkat velmi, velmi rychle :)) a někdy také David Coperfield - zejména v létě, když jsou koně na pastvě v ohradách u lesa - všichni vzorně uvnitř ohrady, jen Speedy - tedy David :) - se pase metr za ohradou, protože venku je tráva určitě zelenější... ohrada je samozřejmě neporušená.. takže už víte, proč právě Coperfield... :)
Speedy je krásný merénský vraník s hustou dlouhou hřívou a ocasem, který uchvátí nejednu mladou dámu svým zjevem.
Speedy se narodil v roce 2006 a u nás je od roku 2012, kdy jsme měli to štěstí, že jsme ho náhodou potkali na jedné z našich výprav za tím "Úžasným". Je to On.
 
Peggy
Nejpohodovější kůň ze všech koní, trpělivá, hodná, bezproblémová - to je Peggy... Když jsme hledali nového koně, narazili jsme na inzerát, který nás rozesmál. Psalo se v něm: bezúdržbová pohodářka k rekreaci... už se tomu textu nesmějeme - máme doma poklad v podobě té nejúžasnější pohodářky s nádhernýma rozumnýma a trpělivýma očima.
Pegynka je nádherná hnědka, která v zimě nabírá krásnou červenou barvu a mezi jejímiž předky jsou poznat norici a teplokrevníci.
Pegynka se narodila v roce 2002 a těšíme se z ní od roku 2012, kdy jsme ji objevili na jednom ranči v podhůří Krkonoš.
 
Olí
Olí - přesněji Olymp - je náš roztomilý sporťáček v mini provedení :). Olí je slovenský sportovní pony - dělá čest svému plemeni a sportovně se minimálně tváří :). Nezapře své arabské babičky a umí se nosit jako pravý potomek původních pěti klisen. Můžete si vybrat, kterou z Al-kham-sa v něm najdete.
Olí naučil už jezdit několik svých dětských kamarádů, z nichž někteří ho již přerostli a přesedlali na jeho větší kolegy. Olí učí jezdit děti a dospěláky do 60kg hmotnosti a určitě si to s ním užijete.
Olí je tmavý hnědák s krásnou bílou hvězdičkou a bílými ponožkami, rád chodí do přírody a vášnivě rád skáče. Někdy i tam, kde byste to nečekali :).
Olí se narodil v roce 2004 a užíváme si společně od roku 2009, kdy k nám přicestoval ze Slovenska.
 
Šajen
Šajen je nádherná. Opravdu nádherná. Když cválá ohradou, můžete vidět, jak v ní hraje síla a lehkost, energie a krása, vášeň a jemnost. Snoubí se v ní to nejlepší z plemen teplokrevníka a appaloosy. 
Šajenka je velmi jemná a energická a je radostí s ní pracovat. Můžete se těšit, že budete mít příležitost užít si její temperament pod svými hýžděmi :).
Šajen je zbarvení dark grey a klasické appaloosácké puntíky má po celém těle. 
Šajen se narodila v roce 2007 a přijela k nám na podzim 2015 od pana Zalabáka z ne příliš vzdáleného ranče Bystrá.
 
Lucky
Lucky je prokvetlý bělouš, je velmi elegantní a úplně jakoby vypadl z oka Popelčinu Juráškovi.
Lucky se narodil v roce 2002 a přivezli jsme si ho od Litoměřic na podzim 2015.
 
Dostal se k nám díky naší kamarádce Lence, která je záchranářkou tělem i duší. Zachraňuje permanentně, často i přes odpor zachraňovaného. Takže už tu máme od Lenky pejska Keity a protože máme ještě místo, přibyl Lucky. Luck si v dubnu 2015 ošklivě zranil zadní levou nohu a zranění si vyžádalo dlouhé a ne úplně levné léčení. No a když se Luckův stav již poněkolikáté zhoršil, původním majitelům došly zdroje (peněz i trpělivosti) a rozhodli se, že Lucka nechají léčit nějakým jiným nadšencům :) A tak je tady :) Léčení se podařilo a noha se mu po pár měsících krásně zahojila.
 
Nyní už je Lucky zahojený a v pořádku, takže se i na něj můžete těšit na svých vyjížďkách :). 
 
Bonnie
Bonnie (nebo také Bonbón) je plemene Slezský norik a narodila se v roce 2011. Je to mladá, někdy trošku rozpustilá slečna - vzhledem ke svému věku má na trošku lumpáren nárok :). Bonnie je krásná blondýna s dlouhou a hustou hřívou a ocasem a tak se stala srdeční záležitostí Koudyho. Bonnie prochází postupnou jezdeckou přípravou a pomaličku se zařadila do každodenních aktivit. Je moc šikovná, tak vše zvládá v pohodě.
 
Ridda
Ridda je dáma dřívějšího data narození (1997), ale svým temperamentem předčí většinu koní našeho stádečka. Ale nenechte se zmýlit. I když je Ridda rychlá a její tělo zdobí několik "válečných" šrámů z cesty životem, její srdíčko je laskavé a plné trpělivosti. Ve stádě si oblíbila Bonnie a chodí za ní jako hříbátko za kobylkou. Ridda je francouzský klusák a odpovědnost za její další osud převzala Niki s Anetou, když ji vykoupily z hrozby jatek. Doufáme, že ji čeká ještě hodně radostných let.
 
Jasper
Jasper je náš strakatý junior, který má občas puberťácké nápady, ale je jemný a citlivý a dobře se učí.
 
 
Šery
Šery je naše osmiletá kobylka. V minulosti skákala hobby parkur. Je jedna z nejklidnějších koní na našem ranči. Poznáte ji podle přívětivých očí a nápadného, strakatého zbarvení.
 
Polar Pond
Polar je anglický plnokrevník po úspěšné závodní kariéře. 
 
Koníci, kteří již v Kocourkově nejsou:
Coway
Cowík je koník, kterého si Bára vzala do půlročního pronájmu a přivezla do Kocourkova na jaře 2017. Cowík je Americký klusák a má za sebou dostihovou kariéru a tak jsme očekávali trošku "letadlo". Ale Cowík překvapil ve všech směrech. Velice rychle se zklidnil, zařadil se do stáda a ukázal se jako velmi pohodový kůň. S Bárou si výborně rozuměl a pomalu se spolu učili nové a nové věci. Cowík se narodil v roce 2005, je to tmavý hnědák a byl v našem stádě snadno k poznání jako ten štíhlý vysoký atlet s dlouhýma nohama :) 
Cowík se podle plánu v listopadu 2017 vrátil ke své majitelce. Léto 2017 si s Bárou oba užili naplno.
 
Lotka a Annabelka
Lotka - celým jménem Lotje ... a její dcera Annabel jsou rozpustilé malé poničky. Když při svém blbnutí překročí mez, vyslouží si pojmenování Zloprcci, ale většinou jsou velmi legrační a roztomilé. Obě po troše domlouvání svezou nejmenší návštěvníky, velmi rády kohokoliv doprovodí na procházku (čím dále tím lépe) a spokojeně drží, když z nich děti dělají nejkrásnější a nejnačesanější klisničky na západ od hradu Kost.
Obě kobylky jsou strakaté, Lotka je zbarvením palomino a Annabel tmavá hnědka.
Lotka se narodila v roce 2009 a bydlí u nás od roku 2013. Annabelka je naše první hříbátko, narodila se mamince Lotce 1.5.2013
Lotka byla prodána a odcestovala k bývalé majitelce naší kobylky Sajen, aby dělala radost své nové malé jezdkyni a pro Annabelku se nám povedlo najít fajn rodinu se dvěma malými jezdci. Občas můžete na našem FB vidět jejich fotky z nových domovů. 
 

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode