Koně v KOCOURKOVĚ - na ranči pod břízami

V KOCOURKOVĚ na vás čeká příjemné 17ti hlavé barevné stádečko koníků.
 
Speedy
Všem tu šéfuje náš úžasný merénský valach Speedy. Speedy tu rozhoduje o tom, kdo a kdy se napije, nažere, kdo s kým se může kamarádit a kdo naopak ne a jak rychle bude přijat každý nový člen stáda. Přezdíváme mu Slowly (ale nenechte s mýlit - umí utíkat i velmi, velmi rychle :)) a někdy také David Coperfield - zejména v létě, když jsou koně na pastvě v ohradách u lesa - všichni vzorně uvnitř ohrady, jen Speedy - tedy David :) - se pase metr za ohradou, protože venku je tráva určitě zelenější... ohrada je samozřejmě neporušená.. takže už víte, proč právě Coperfield... :)
Speedy je krásný merénský vraník s hustou dlouhou hřívou a ocasem, který uchvátí nejednu mladou dámu svým zjevem.
Speedy se narodil v roce 2006 a u nás je od roku 2012, kdy jsme měli to štěstí, že jsme ho náhodou potkali na jedné z našich výprav za tím "Úžasným". Je to On.
 
 
 
Olí
Olí - přesněji Olymp - je náš roztomilý sporťáček v mini provedení :). Olí je slovenský sportovní pony - dělá čest svému plemeni a sportovně se minimálně tváří :). Nezapře své arabské babičky a umí se nosit jako pravý potomek původních pěti klisen. Můžete si vybrat, kterou z Al-kham-sa v něm najdete.
Olí naučil už jezdit několik svých dětských kamarádů, z nichž někteří ho již přerostli a přesedlali na jeho větší kolegy. Olí učí jezdit děti a dospěláky do 60kg hmotnosti a určitě si to s ním užijete.
Olí je tmavý hnědák s krásnou bílou hvězdičkou a bílými ponožkami, rád chodí do přírody a vášnivě rád skáče. Někdy i tam, kde byste to nečekali :).
Olí se narodil v roce 2004 a užíváme si společně od roku 2009, kdy k nám přicestoval ze Slovenska.
 
Šajen
Šajen je nádherná. Opravdu nádherná. Když cválá ohradou, můžete vidět, jak v ní hraje síla a lehkost, energie a krása, vášeň a jemnost. Snoubí se v ní to nejlepší z plemen teplokrevníka a appaloosy. 
Šajenka je velmi jemná a energická a je radostí s ní pracovat. Můžete se těšit, že budete mít příležitost užít si její temperament pod svými hýžděmi :).
Šajen je zbarvení dark grey a klasické appaloosácké puntíky má po celém těle. 
Šajen se narodila v roce 2007 a přijela k nám na podzim 2015 od pana Ondřeje Zalabáka z ne příliš vzdáleného ranče Bystrá.
Sajence se v červnu 2023 narodil krásný hřebeček, který dostal jméno Serafin de Chats.
 
Lucky
Lucky je prokvetlý bělouš, je velmi elegantní a úplně jakoby vypadl z oka Popelčinu Juráškovi.
Lucky se narodil v roce 2002 a přivezli jsme si ho od Litoměřic na podzim 2015.
 
Dostal se k nám díky naší kamarádce Lence, která je záchranářkou tělem i duší. Zachraňuje permanentně, často i přes odpor zachraňovaného. Takže už jsme měli od Lenky pejska Keity a protože máme místo, přibyl Lucky. Luck si v dubnu 2015 ošklivě zranil zadní levou nohu a zranění si vyžádalo dlouhé a ne úplně levné léčení. No a když se Luckův stav již poněkolikáté zhoršil, původním majitelům došly zdroje (peněz i trpělivosti) a rozhodli se, že Lucka nechají léčit nějakým jiným nadšencům :) A tak je tady :) Léčení se podařilo a noha se mu po pár měsících krásně zahojila.
 
Nyní už je Lucky zahojený a v pořádku, takže se i na něj můžete těšit na svých vyjížďkách :). 
 
Bonnie
Bonnie (nebo také Bonbón) je plemene Slezský norik a narodila se v roce 2011. Je to mladá, někdy trošku rozpustilá slečna - vzhledem ke svému věku má na trošku lumpáren nárok :). Bonnie je krásná blondýna s dlouhou a hustou hřívou a ocasem a tak se stala srdeční záležitostí Koudyho. Bonnie prochází postupnou jezdeckou přípravou a pomaličku se zařadila do každodenních aktivit. Je moc šikovná, tak vše zvládá v pohodě.
V roce 2019 se Bon podrobila operaci oka na Veterinární klinice v Brně. Důvodem byl diagnostikovaný karcinom třetího víčka, který se podařilo úžasným brněnským lékařům odstranit. Bon při slunečném počasí nosí masku, která chrání její oko před UV zářením a funguje stejně jako sluneční brýle u lidí. 
 
Ridda
Ridda je dáma dřívějšího data narození (1997), ale svým temperamentem předčí většinu koní našeho stádečka. Ale nenechte se zmýlit. I když je Ridda rychlá a její tělo zdobí několik "válečných" šrámů z cesty životem, její srdíčko je laskavé a plné trpělivosti. Ve stádě si oblíbila Bonnie a chodí za ní jako hříbátko za kobylkou. Ridda je francouzský klusák a odpovědnost za její další osud převzala Niki s Anetou, když ji vykoupily z hrozby jatek. Doufáme, že ji čeká ještě hodně radostných let.
 
Jasper
Jasper je náš strakatý junior, který má občas puberťácké nápady, ale je jemný a citlivý a dobře se učí.
 
 
Šery
Šery je naše osmiletá kobylka. V minulosti skákala hobby parkur. Je jedna z nejklidnějších koní na našem ranči. Poznáte ji podle přívětivých očí a nápadného, strakatého zbarvení.
 
Frisko

Frisko je zajímavý kůň, narozený v roce 2003, který upoutá vaši pozornost atraktivním zbarvením Cremelo. Při pohledu na něj se nebudete moct rozhodnout, jakou má barvu. Chvíli se zdá bílý, chvíli béžový a za chvilku je celý zlatý.. Cremelo je vlastně žlutý kůň, který má gen pro ředění barvy a proto se zdá téměř bílý. Jeho oči jsou modré a krásné. Frisko je středně vysoký a má statnou postavu. Je to pozorný koník a i pokročilí jezdci si užijí jeho jezdecké dovednosti. Zajímavý je i původ Friska, jeho rodiči jsou Wesh part bred a Shagya arab.

 

Nacho

Načik je nejmenší a nejroztomilejší koníček našeho stáda. I když má jen pár centimetrů přes metr, je to kluk šikovný a zvládá i samostatné ježdění s lehkými jezdci. Na procházce ochotně sveze i nejmenší špunty a velmi rád se nechává hýčkat, hřebelcovat a vůbec opečovávat.

Načo je narozen v roce 2011 a je to shetlanský poník krásné plavé barvy.

Jess

Jess vlastním jménem Carly Girls je krásná, hodná klisnička quarter horse. I když je výškou ještě pony, svým velkým srdcem a krásnou svalnatou postavou upoutá pozornost nejednoho jezdce. Jess je narozena v roce 2009 a do Koucourkova ji na léto 2020 zapůjčil náš kamarád Michal Klíma. Jess je u nás spokojená, tak zatím zůstává i dál:) (a my jsme moc rádi :)).

Zorka

Taky se vám někdy stalo, že jste byli třeba na kurzu a byl tam naprosto úžasný kůň, který vám úplně učaroval? Tak tohle jsem měla se Zorkou... Znám ji již dlouhá léta a vždycky pro mě byla tím úžasným koněm. Dokázaly s Drážou cokoliv - jezdily parkury, závodily ve westernu, lot na Huberta odvedly jen na nákrčáku a měly za sebou spousty vystoupení ze sedla i ze země. A kdykoliv jsem ji viděla, byla dokonalá. A pak se stala neuvěřitelná věc. Zavolala Dráža a nabídla nám, jestli si nechceme půjčit Zorku pro práci s dětmi. A tak se nějakým zázrakem stalo, že Zorka 5.9.2020 vystoupila u nás z Drážina vleku a zůstala dosud. Jsme moc vděční, že se od ní můžeme učit a mít ji každý den na očích :)

Jean z Chrastin alias Žužu

Druhá černá perla našeho stáda je mladý merénský kluk přezdívaný Žužu. Žužu se narodil v roce 2019 na ranči Ixion, ze kterého je i náš Speedy. Protože je to mlaďoch, trénuje zatím ze země a pomalu se připravuje na budoucí obsednutí. Jean je moc šikovný a velmi se vzhledem i svým chováním podobá Speeďákovi. Budeme se snažit, aby z něj vyrostl stejný úžasňák.

Danae Du Percy

V roce 2022 se nám povedlo přivézt z Francie další mérenskou perlu - tentokrát klisničku Danae přezdívanou Dýdý. Dý je kobylka stažená z hor, která nebyla příliš v kontaktu s lidmi. Je ale velmi šikovná a učenlivá. Protože byl předpoklad, že Dý přijela březí, udělali jsme na podzim 2022 přípravu pro obsedání až po práci na dvou lonžích a navykání na sedlo a čekali napjatě, jestli hříbátko dopadne. V květnu 2023 se Dýdý narodil krásný mérenský hřebeček Napoleon de Chats. Máme z něj velkou radost!!! Na podzim 2023 se chystáme pracovat na obsednutí Dý.

Batida De COCO

Na jaře 2023 k nám do stádečka přišla kobylka Batida přezdívaná Báťa. Báťa je sportovní ČT, kterou delší dobu trápí artroza a proto přestala sportovat. Pan doktor doporučil Bátě pravidelný pohyb s malou zátěží a tak se letos pokoušíme po dohodě s majitelkou z šikovného sporťáčka postupně udělat člena stáda v režimu 24/7. Pro Báťu je to rok náročný, plný změn, na které si postupně zvyká. Už se jí povedlo zařadit se do stáda, vypadá, že si vcelku rychle zvykla na stálý pobyt venku a nyní ji postupně zařazujeme do práce. Při všech těch změnách se snažíme ladit a optimalizovat i Bátinu krmnou dávku, aby si změny sedly a Báťa byla na podzim připravená narstit a užít si možnost stálého pohybu. Báťa se ve stádě velmi uklidnila a uvolnila a vypadá, že by tu mohla být spokojená. Je to krásná, citlivá a velmi hodná kobylka a raketovou rychlostí sbírá své příznivce :) Držte, prosím, s námi Bátě pěsti, ať se jí v novém režimu daří.

 

Koníci, kteří již v Kocourkově nejsou:
Peggy - 21.2.2023 odcválala na druhý břeh
Nejpohodovější kůň ze všech koní, trpělivá, hodná, bezproblémová - to je Peggy... Když jsme hledali nového koně, narazili jsme na inzerát, který nás rozesmál. Psalo se v něm: bezúdržbová pohodářka k rekreaci... už se tomu textu nesmějeme - máme doma poklad v podobě té nejúžasnější pohodářky s nádhernýma rozumnýma a trpělivýma očima.
Pegynka je nádherná hnědka, která v zimě nabírá krásnou červenou barvu a mezi jejímiž předky jsou poznat norici a teplokrevníci.
Pegynka se narodila někdy v letech 1995-2000 a těšíme se z ní od roku 2012, kdy jsme ji objevili na jednom ranči v podhůří Krkonoš.
EDIT: Peggynka odešla nečekaně po těžké břišní příhodě a nám se velmi špatně smiřuje s tím, že už tu není......že ráno nestojí u branky čekající na svůj ranní kyblík musli.... že už si nepřijde pro podrbání, když kontrolujeme výběh ani už nás na procházce nedoprovodí svým typickým pohodovým mručením. 

Bim - 1996-2021

Když jsme s Any před lety dělaly v Brně na Vysoké škole veterinární zkoušky cvičitele, vyprávěla nám jedna z lektorek o šikovném koníkovi, který pracoval ve středisku Piafa. V té době by nás ani omylem nenapadlo, že tenhle kůň jednou bude pomáhat učit děti u nás na ranči. Bim k nám přišel již jako senior (nar. 1996), ale stále s radostí lehce pracoval. Práce s lehčími, převážně dětskými jezdci mu pomáhala udržovat kondici a pohyblivost a kdyby neměl své typické šediny, asi by Bimovi jeho věk nikdo neuhádl :). I Bim byl do Kocourkova zapůjčen Michalem Klímou, za což moc děkujeme :). EDIT: 13.4.2021 Bim odcválal na věčné pastviny, ale zůstane zapsaný v našich srdcích. Sbohem, Bimbulko :(.

Polar Pond
Polar je anglický plnokrevník po úspěšné závodní kariéře. Polara jsme koupili zároveň se Šery. Překvapil nás svou milou povahou a nedá se zapomenout na jeho mega skoky, kdy každá kláda byla v jeho očích metr vysoká :). Polarovi úplně nevyhovoval režim 24/7 a na zimu jel do boxu k naší Báře Školákové. Bára si ho zamilovala a tak si ho nakonec odkoupila a odvezla. Polar si teď užívá Bářino rozmazlování u ní :).
 
Coway
Cowík je koník, kterého si Bára vzala do půlročního pronájmu a přivezla do Kocourkova na jaře 2017. Cowík je Americký klusák a má za sebou dostihovou kariéru a tak jsme očekávali trošku "letadlo". Ale Cowík překvapil ve všech směrech. Velice rychle se zklidnil, zařadil se do stáda a ukázal se jako velmi pohodový kůň. S Bárou si výborně rozuměl a pomalu se spolu učili nové a nové věci. Cowík se narodil v roce 2005, je to tmavý hnědák a byl v našem stádě snadno k poznání jako ten štíhlý vysoký atlet s dlouhýma nohama :) 
Cowík se podle plánu v listopadu 2017 vrátil ke své majitelce. Léto 2017 si s Bárou oba užili naplno.
 
Lotka a Annabelka
Lotka - celým jménem Lotje ... a její dcera Annabel jsou rozpustilé malé poničky. Když při svém blbnutí překročí mez, vyslouží si pojmenování Zloprcci, ale většinou jsou velmi legrační a roztomilé. Obě po troše domlouvání svezou nejmenší návštěvníky, velmi rády kohokoliv doprovodí na procházku (čím dále tím lépe) a spokojeně drží, když z nich děti dělají nejkrásnější a nejnačesanější klisničky na západ od hradu Kost.
Obě kobylky jsou strakaté, Lotka je zbarvením palomino a Annabel tmavá hnědka.
Lotka se narodila v roce 2009 a bydlí u nás od roku 2013. Annabelka je naše první hříbátko, narodila se mamince Lotce 1.5.2013
Lotka byla prodána a odcestovala k bývalé majitelce naší kobylky Sajen, aby dělala radost své nové malé jezdkyni a pro Annabelku se nám povedlo najít fajn rodinu se dvěma malými jezdci. Občas můžete na našem FB vidět jejich fotky z nových domovů. 
 

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode