Jezdecká PŘÍPRAVKA pro děti 5-12 let 

5.2.2024 začíná jarní pololetí, jezdecká přípravka trvá do pátku 14.6.2024 a je určené dětem ve věku 5-12 let. 
 
Stav volných míst v jarním pololetí 2024: 

pondělí    13,30 hod - 15,00 hod  - obsazeno

středa      13,30 hod - 15,00 hod  - 1 volné místo                 

Pokud máte zájem o volné místo či místo náhradníka, napište nám na: rancpodbrizami@email.cz.

Základní informace k jezdecké přípravce

Jezdecká přípravka je určena dětem ve věku 5 – 12 let. Pro mladší děti nabízíme individuální jezdecké lekce viz Nabídka JEŽDĚNÍ, pro starší a pokročilé jezdecký kroužek (9-18 let).

Oproti kroužku pracujeme v menších skupinkách, úměrně věku a dovednostem dětí, a máme víc času děti naučit vše, co budou jako jezdci potřebovat. Jezdecká přípravka má za úkol připravit děti, aby samostatně zvládly veškeré úkony přípravy koně na ježdění, osvojily si základní jezdecké dovednosti a byly tak připravené pokračovat v dalším jezdeckém výcviku na jezdeckém kroužku. Je výborná pro děti, které u koní začínají a pro malé jezdce, pro které je tempo kroužku moc rychlé. Absolventům přípravky jsou přednostně nabízena uvolněná místa na jezdeckém kroužku.

Přípravka probíhá od září do června vždy vybraný den v pondělí nebo ve středu od 13,30 do 15,00 hodin. Docházka do jezdecké přípravky se vždy objednává na stejný den na celé školní pololetí (tj. 5 měsíců září-leden a únor-červen) a stejně se provádí platba příspěvků. Cena jezdecké přípravky je 800Kč za měsíc, t.j. 4.000Kč / pololetí.

V rámci aktivit děti absolvují základy jezdecké teorie, učí se s koněm pracovat a pečovat o něj, zlepší svou rovnováhu a osvojí si základy správného sedu a základní jezdecké návyky. Učí se také rančerským činnostem, které s koňmi přímo souvisejí. 

Členové přípravky musí mít povinně vlastní úrazové pojištění.

Doprava na přípravku i z přípravky je možná autobusem z Turnova na Vyskeř a zpět. Po dohodě účastníky vyzvedáváme autem na Vyskři od autobusu 12,58 hod (příjezd na Vyskeř) a po skončení přípravky je opět odvážíme k autobusu - odjezd z Vyskře směr Turnov je v 16,00 hod.

Povinná výbava člena jezdecké přípravky:

Jezdecká výbava: vhodné oblečení, pevná obuv, jezdecká (cyklistická) přilba, páteřní chránič nebo vesta. 

Doplňková výbava: gumáky, pláštěnka nebo nepromokavá bunda, rukavice. 

Kroužek probíhá za každého počasí, přizpůsobte tomu oblečení a výbavu dítěte. Vybavení si členové přípravky mohou nechávat ve skříňkách ve stodole. Prosíme, veškeré vybavení mějte podepsané, abychom předešli záměnám a zapomenuté věci vám mohli vrátit.

Přihlášky a rezervace míst pro náhradníky přijímáme e-mailem na: rancpodbrizami@email.cz

 
 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode