Informace o pobytech

Pro koho jezdecké víkendy a prázdniny jsou?

Jezdecké víkendy a prázdniny jsou určené dětem i náctiletým, kteří jezdí nebo chtějí začít jezdit na koni a celkově mají kladný vztah ke zvířatům. Víkendy i prázdniny děláme pro malé skupinky maximálně 10-ti účastníků, jimž se věnují trvale dva vedoucí. Zaměřujeme se primárně na jezdecký výcvik a práci s koňmi, ale účastníci se seznámí i s běžným chodem ranče a vyzkouší si, jak pečovat o koně a další zvířata na ranči.

Všechny jezdecké víkendy i prázdniny je možné absolvovat formou příměstskou nebo pobytovou.

Jaké nabízíme druhy víkendů a prázdnin?

V naší nabídce najdete dva druhy jezdeckých víkendů/prázdnin:

  1. základní – jsou určené všem dětem ve věku 6 – 18 let bez rozdílu jezdeckých dovedností, účastníci jsou na místě rozděleni do týmů dle jezdeckých dovedností. Jezdecká část je zaměřena na prohloubení jezdeckých dovedností a bývá zpestřena vyjížďkami do terénu, jízdami zručnosti apod.
  2. pro pokročilé jezdce –  ty jsou určeny dětem ve věku od 10-ti let, které zvládají samostatně koně v klusu v terénu a umějí cválat samostatně alespoň na jízdárně. Jezdecká část pobytu je zaměřena na zážitkové aktivity - dle pokročilosti jezdců zařazujeme delší vyjížďky, skokovou gymnastiku apod. Oproti základu zařazujeme každý den jezdeckou lekci navíc.

Pokud si nejste jistí, zda jste vybrali správný druh pobytu, zeptejte se nás. Rádi vám poradíme.

Jak bydlíme a stravujeme se?

Účastníci pobytové formy víkendu jsou ubytovaní v příjemně zařízeném novém apartmánu s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem. Apartmán je samozřejmě vytápěný. Více o ubytování si můžete přečíst na: www.rancpodbrizami.cz/ubytovani-na-ranci/.

O červnových a zářiových pobytech při teplém počasí někdy využíváme pro pobyt táborové zázemí ve stodole.

Po celou dobu konání máme zajištěno celodenní stravování (snídaně - svačina - teplý oběd - svačina - teplá večeře) a celodenní pitný režim (stále je na výběr ze dvou a více druhů pití).

Jak jezdíme?

Jezdíme většinou ve dvou jezdeckých blocích denně a kombinujeme výcvik na venkovní jízdárně nebo v kruhovce s vyjížďkami do terénu. Začátečníci jezdí v terénu s vodičem, ostatní jezdci samostatně. Jezdecký výcvik probíhá pod vedením certifikovaného cvičitele. Pracujeme s dvanácti koňmi a v průběhu víkendu si jezdci mají možnost vyzkoušet různé koně s ohledem na stupeň jezdeckého výcviku. 

Co bude účastník potřebovat?

Základem je výbava na ježdění – přilba (stačí cyklo) a páteřní chránič nebo jezdecká bezpečnostní vesta. Dále pak pevná obuv, spacák, běžné oblečení a hygienické potřeby. Podrobný seznam vám pošleme e-mailem při potvrzení rezervace.

Pro jezdecké víkendy/prázdniny požadujeme, aby dítě mělo vlastní úrazové pojištění.

V kolik přijet a kdy budeme končit?

Zahájení pro pobytovou formu je vždy první den mezi 18-18,30, pro formu příměstskou mezi 8-8,30 ráno druhého dne. Ukončení pro obě formy je poslední den mezi 16,30-17,00. Dřívější či pozdější příjezdy a odjezdy jsou možné po dohodě s vedoucím provozu – Pavlína Kocourková tel. 724 176 020. Pokud si nedohodnete změnu příjezdu či odjezdu, prosíme, respektujte uvedené časy, abyste nenarušili aktivity ostatních dětí.

Jak se platí?

Cenu pobytu najdete v přehledu u daného termínu. Platba probíhá ve dvou částech. Záloha 500 Kč je splatná do 2 týdnů od potvrzení rezervace místa, doplatek je splatný před nástupem na pobyt. Podrobné informace k platbě najdete na přihlášce.

Jak se přihlásit?

Rezervaci můžete udělat telefonicky nebo formou sms na tel. 724 176 020 nebo na e-mailu rancpodbrizami@email.cz. Obratem vám rezervaci potvrdíme a pošleme propozice e-mailem.

 

Pokud máte další dotazy, rádi je zodpovíme na kterémkoliv z našich kontaktů.

 

Těšíme se na viděnou s vámi i vašimi malými jezdci.

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode