Informace o pobytech

Pro koho jezdecké víkendy a prázdniny jsou?

Jezdecké víkendy a prázdniny jsou určené dětem i náctiletým, kteří jezdí nebo chtějí začít jezdit na koni a celkově mají kladný vztah ke zvířatům. Víkendy i prázdniny děláme pro malé skupinky účastníků, jimž se věnují trvale dva vedoucí. Zaměřujeme se primárně na jezdecký výcvik a práci s koňmi, ale účastníci se seznámí i s běžným chodem ranče a vyzkouší si, jak pečovat o koně a další zvířata na ranči.

Všechny jezdecké víkendy i prázdniny je možné absolvovat formou příměstskou nebo pobytovou.

Jaké nabízíme druhy víkendů a prázdnin?

V naší nabídce najdete dva druhy jezdeckých víkendů/prázdnin:

  1. základní víkendy v sedle – jsou určené všem dětem ve věku 7 – 18 let všech stupňů jezdeckých dovedností. Účastníci jsou na místě rozděleni do týmů dle jezdecké úrovně od úplných začátečníků (nejezdců), až po pokročilé. Jezdecká část je zaměřena na prohloubení jezdeckých dovedností a bývá zpestřena vyjížďkami do terénu, jízdami zručnosti apod.
  2. pro pokročilé jezdce –  ty jsou určeny dětem ve věku od 10-ti let, které zvládají samostatně koně v klusu v terénu a umějí cválat samostatně alespoň na jízdárně. Jezdecká část pobytu je zaměřena na zážitkové aktivity - dle pokročilosti jezdců zařazujeme delší vyjížďky, skokovou gymnastiku apod. 

Pokud si nejste jistí, zda jste vybrali správný druh pobytu, zeptejte se nás. Rádi vám poradíme.

Jak bydlíme a stravujeme se?

Účastníci pobytové formy víkendu jsou ubytovaní v příjemně zařízeném novém apartmánu s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem. Apartmán je samozřejmě vytápěný. Více o ubytování si můžete přečíst na: www.rancpodbrizami.cz/ubytovani-na-ranci/.

O červnových a zářiových pobytech při teplém počasí někdy využíváme pro pobyt i táborové zázemí ve stodole.

Po celou dobu konání máme zajištěno celodenní stravování z naší domácí kuchyně (snídaně - svačina - teplý oběd - svačina - teplá večeře) a celodenní pitný režim (stále je na výběr ze dvou a více druhů pití). Na požádání zajišťujeme vegetariánskou stravu a po dohodě různé typy diet (bezlepkovou apod.)

Jak jezdíme?

Jezdíme většinou ve dvou jezdeckých blocích denně a kombinujeme výcvik na venkovní jízdárně nebo v kruhovce s vyjížďkami do terénu. Začátečníci jezdí v terénu s vodičem, ostatní jezdci samostatně. Jezdecký výcvik probíhá pod vedením certifikovaného cvičitele. Pracujeme se čtrnácti koňmi a v průběhu víkendu si jezdci mají možnost vyzkoušet různé koně s ohledem na stupeň jezdeckého výcviku. 

Co bude účastník potřebovat?

Základem je výbava na ježdění – přilba (stačí cyklo) a páteřní chránič nebo jezdecká bezpečnostní vesta. Dále pak pevná obuv, spacák, běžné oblečení a hygienické potřeby. Podrobný seznam vám pošleme e-mailem při potvrzení rezervace.

Pro jezdecké víkendy/prázdniny požadujeme, aby dítě mělo vlastní úrazové pojištění. To stvrzuje rodič na přihlášce.

V kolik přijet a kdy budeme končit?

Zahájení pro pobytovou formu je vždy první den mezi 18-18,30, pro formu příměstskou mezi 8-8,30 ráno druhého dne. Ukončení pro obě formy je poslední den mezi 16,30-17,00. Dřívější či pozdější příjezdy a odjezdy jsou možné po dohodě s vedoucím provozu – Pavlína Kocourková tel. 724 176 020. Pokud si nedohodnete změnu příjezdu či odjezdu, prosíme, respektujte uvedené časy, abyste nenarušili aktivity ostatních dětí.

Jak se platí?

Cenu pobytu najdete v přehledu u daného termínu. Platba probíhá ve dvou částech. Záloha 500 Kč je splatná do 2 týdnů od potvrzení rezervace místa, doplatek je splatný před nástupem na pobyt. Podrobné informace k platbě najdete na přihlášce.

Jak se přihlásit?

Rezervaci můžete udělat telefonicky nebo formou sms na tel. 724 176 020 nebo na e-mailu rancpodbrizami@email.cz. Obratem vám rezervaci potvrdíme a pošleme propozice e-mailem.

 

Pokud máte další dotazy, rádi je zodpovíme na kterémkoliv z našich kontaktů.

 

Těšíme se na viděnou s vámi i vašimi malými jezdci.

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode