Kudy k nám?

POZOR -  do NAVIGACE zadat Vyskeř-Lažany, jinak skončíte v Lažanech u Turnova :) 

Od Prahy či Mladé Boleslavi: 

po dálnici D10, sjezd 63 na Březinu

pak přes obce Doubrava, Žďár, Všeň, Olešnice, Vyskeř, z Vyskeře vyjedete směr Sobotka, projedete po silnici asi kilometr mezi loukami.... a jste tu - v Lažanech - první statek vpravo, hned u cedule Lažany, uvidíte stodolu s nápisem Kocourkov a ohrady. Parkovat můžete podél ohrad, není tam příkop.

Od Liberce či Turnova:

Turnov projedete po čtyřproudovce směrem na Jičín, ale sjedete na Sobotku (kolem Penny marketu).

Cesta kratší, někdy trošku adrenalinová (nedoporučujeme při náledí): v Mašově odbočíte v zatáčce vlevo, projedete Kacanovy, na konci Kacanov odbočka vlevo směr Vyskeř a přes pověstný kopeček "Halda" se vyhoupnete do Vyskeře. Na Vyskeři se dáte směr Sobotka a hned další vesnička jsou Lažany, my jsme první statek vpravo, rovnou u cedule Lažany - uvidíte stodolu s nápisem Kocourkov a ohrady. Parkovat můžete podél ohrad, není tam příkop.

Cesta vždy průjezdná (doporučujeme při náledí): v Mašově po hlavní doprava přes Všeň, Olešnici, Vyskeř, ve Vyskeři směr Sobotka a hned další vesnička jsou Lažany.... a jste tu - první statek vpravo, rovnou u cedule Lažany - uvidíte stodolu s nápisem Kocourkov a ohrady. Parkovat můžete podél ohrad, není tam příkop.

Od Jičína či Hradce Králové:

Od Jičína jedete do Sobotky, zde směřujete na hrad Kost. Ze Sobotky vyjedete kolem zámku Humprecht a za prvním železničním přejezdem je odbočka vpravo do Libošovic. V Libošovicích před kostelem odbočíte opět vpravo a jedete dál směr Vyskeř, projedete romantickou Pekařovou bránou, která je oficiálně nejkratším tunelem v ČR a přijedet do Lažan. Jsme poslední statek vlevo u silnice. Parkujte, prosím, podél našich ohrad nebo na parkovišti. 

Od Hrubé skály: 

pojedete do Vyskeře, z Vyskeře vyjedete směr Sobotka.... a hned další vesnička jsou Lažany - první statek vpravo za cedulí Lažany, uvidíte stodolu s nápisem Kocourkov a ohrady. Parkovat můžete na krajnici podél ohrad, příkop tam není.

Víc cest k nám nevede :). Pokud byste přiletěli balónem, můžete přistát přímo v ohradě. Někteří balónáři už to mají natrénované :)

 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode