Jezdecká PŘÍPRAVKA pro děti 6-9 let - "PONÍCI Z KOCOURKOVA"

Podzimní pololetí jezdecké přípravky bude začínat 12.9.2022 a trvá do 1.2.2023 a již jsou otevřené rezervace míst.

pondělí    13,15 hod - 15,15 hod  - volná místa   

středa      13,15 hod - 15,15 hod  - volná místa                 

Pokud máte zájem o volné místo či místo náhradníka, napište nám na: rancpodbrizami@email.cz.

Základní informace k jezdecké přípravce

Jezdecká přípravka je určena dětem ve věku 6 – 9 let. Pro mladší děti máme jezdeckou školičku (5-7 let), pro starší jezdecký kroužek (9-18 let).

Přípravka probíhá od září do června vždy vybraný den v pondělí nebo ve středu od 13,15 do 15,15 hodin. Docházka do jezdecké přípravky se vždy objednává na stejný den na celé školní pololetí (tj. 5 měsíců září-leden a únor-červen) a stejně se provádí platba příspěvků. Cena jezdecké přípravky je 800Kč za měsíc, t.j. 4.000Kč / pololetí.

V rámci aktivit děti absolvují základy jezdecké teorie, učí se s koněm pracovat a pečovat o něj, zlepší svou rovnováhu a osvojí si základy správného sedu a základní jezdecké návyky. Učí se také rančerským činnostem, které s koňmi přímo souvisejí. Oproti kroužku pracujeme v menších skupinkách, úměrně věku dětí, a máme víc času děti naučit vše, co budou jako jezdci potřebovat. Jezdecká přípravka má za úkol připravit děti, aby samostatně zvládly veškeré úkony přípravy koně na ježdění, osvojily si základní jezdecké dovednosti a byly tak připravené pokračovat v jezdeckém výcvik na jezdeckém kroužku.  

Členové přípravky musí mít povinně vlastní úrazové pojištění.

Doprava na přípravku i z přípravky je možná autobusem z Turnova na Vyskeř a zpět. Na Vyskeři účastníky vyzvedáváme autem od autobusu 12,58 hod (příjezd na Vyskeř) a po skončení přípravky je opět odvážíme k autobusu - odjezd z Vyskře směr Turnov je v 16,00 hod.

V rámci jezdecké přípravky realizujeme cca 3x za rok klubovou víkendovou aktivitu. Pokud aktivita generuje nějaké výdaje (stravné, vstupné apod.), děti je hradí samostatně. Víkendové aktivity jsou dobrovolné, jejich termíny vyhlašujeme v pololetním harmonogramu a upřesňujeme min. 14 dní předem.

Výbava člena jezdecké přípravky:

Jezdecká výbava: vhodné oblečení, pevná obuv, jezdecká (cyklistická) přilba, páteřní chránič nebo vesta. 

Doplňková výbava: gumáky, pláštěnka nebo nepromokavá bunda, rukavice. 

Kroužek probíhá za každého počasí, přizpůsobte tomu oblečení a výbavu dítěte. Vybavení si členové přípravky mohou nechávat ve skříňkách ve stodole. Prosíme, veškeré vybavení mějte podepsané, abychom předešli záměnám a zapomenuté věci vám mohli vrátit.

Přihlášky a rezervace míst pro náhradníky přijímáme e-mailem na: rancpodbrizami@email.cz

 
 

© KOCOURKOV 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode